24. jun 2026 13:57

Zukorlić: Značajno je što će biti više Bošnjaka u policijama Novog Pazara i Prijepolja

Izvor: TANJUG

podeli vest

Zukorlić: Značajno je što će biti više Bošnjaka u policijama Novog Pazara i Prijepolja

Foto: Tanjug video, arhiva

BEOGRAD - Ministar bez portfelja zadužen za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost Usame Zukorlić pozdravio je rezultate poslednjeg konkursa za prijem u Ministarstvo unutrašnjih poslova kojim je ostvaren značajan napredak u unapređenju proporcionalne zastupljenosti Bošnjaka u policijskim upravama Novi Pazar i Prijepolje.

Zukorlić je naveo da veliki procenat nove generacije polaznika koji kreću na obuku u Centar za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici čine Bošnjaci i Bošnjakinje što, kako je dodao, doprinosi usklađivanju nacionalne strukture tih jedinica sa realnim sastavom stanovništva na terenu.

Ministar je naglasio da su rezultati konkursa plod sistematskog i strpljivog rada u okviru institucija sistema.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa