24. jun 2026 13:57
Zukorlić: Značajno je što će biti više Bošnjaka u policijama Novog Pazara i Prijepolja
podeli vest
Foto: Tanjug video, arhiva
BEOGRAD - Ministar bez portfelja zadužen za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost Usame Zukorlić pozdravio je rezultate poslednjeg konkursa za prijem u Ministarstvo unutrašnjih poslova kojim je ostvaren značajan napredak u unapređenju proporcionalne zastupljenosti Bošnjaka u policijskim upravama Novi Pazar i Prijepolje.
Zukorlić je naveo da veliki procenat nove generacije polaznika koji kreću na obuku u Centar za osnovnu policijsku obuku u Sremskoj Kamenici čine Bošnjaci i Bošnjakinje što, kako je dodao, doprinosi usklađivanju nacionalne strukture tih jedinica sa realnim sastavom stanovništva na terenu.
Ministar je naglasio da su rezultati konkursa plod sistematskog i strpljivog rada u okviru institucija sistema.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa