24. jun 2026 21:47

Ana Brnabić: Na skupu 27. juna biće većinska, pristojna Srbija, koja je za mir i stabilnost

Izvor: TANJUG

Foto: FOTO TANJUG/NARODNA SKUPŠTINA REPUBLIKE SRBIJE/ MILOŠ MIŠKOV

BEOGRAD  - Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić rekla je danas da će 27. juna na skupu ispred Doma Narodne Skupštine biti prikazana većinska, pristojna Srbija, koja nije za mržnju i podele, već za mir i stabilnost.

Prema rečima Brnabić, predsednik Srbije Aleksandar Vučić, tog dana pričaće sigurno i o novim planovima i programima za Srbiju.

"Imaće sigurno, kao što on uvek to radi, važne najave za naše građane, ali ćemo se takođe okupiti da pokažemo još jednom većinsku, pristojnu Srbiju koja nije za mržnju i podele, već je za mir i stabilnost", rekla je Brnabić za Pink.

Brnabić je dodala da se tada očekuje više informacija i o listi, možda čak i ime liste.

"Ono što je važno je da ćemo videti ponovo neki drugačiji stav, i Srpske napredne stranke i svih nas u timu predsednika Aleksandra Vučića u skladu sa onim što je on tražio od nas, a to je da više slušamo naš narod, da više slušamo naše građane, da ih bolje čujemo", rekla je predsednica parlamenta.

Božoviću jedino važno da navode o "zvučnom topu" zloupotrebi protiv Srbije

Predsednica Narodne Skupštine Ana Brnabić reagovala je danas na izjavu Balše Božović da je delegacija SNS doživela ''fijasko'', jer je 13 glasova bilo protiv Rezolucije Parlamentarne skupštine Saveta Evrope (PSSE), u kojoj se pominje navodna moguća upotreba ''soničnog oružja'' protiv demonstranata na protestu 15. marta prošle godine, naglasivši da je Evropski sud za ljudska prava istakao da ne postoji nijedan dokaz da je takvo oružje upotrebljeno, i da je Božoviću važno samo da to zloupotrebi protiv Srbije.

"Parlamentarna skupština Saveta Evrope usvoji rezoluciju koja je toliko kredibilna da za nju glasa 89 od 306 poslanika (29%!!!!!!) u kojoj pominje upotrebu zvučnog topa, za koji je Evropski sud za ljudska prava podvukao da ne postoji niti jedan dokaz da je upotrebljen na skupu 15. marta, i to onda odmah iskoristi Balša Božović (potpisan kao politikolog i političar?!?!) da na N1 izjavi da je Aleksandar Vućić 'čovek koji je pucao na svoje građane''', napisala je Brnabić na društvenoj mreži X.

Kako kaže, nije Božoviću važno što je 89 od 306 poslanika glasalo za ovako rezoluciju.

"Nema zvučnog topa, Vučić je pucao na svoje građane! Nije Božoviću važno što je 89 od 306 poslanika glasalo za ovako idiotsku rezoluciju, njemu je važno da i to zloupotrebi protiv Srbije. Jedna idiotska stvar uvek povuče za sobom drugu idiotsku stvar. Što više i Savet Evrope i Evropski parlament guraju 'zvučni top', to manje ljudi glasa za te rezolucije. I njih je sramota, samo Balšu i ostale blokadere nije'', navela je Brnabić.