Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
20. decembar 2022 18:17
podeli vest
Foto: VLADA SRBIJE/SLOBODAN MILJEVIĆ
BEOGRAD - Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić ocenila je danas, u razgovoru sa potpredsednicom Vlade i ministarkom spoljnih poslova Slovenije Tanjom Fajon, da su politički dijalog i bilateralna saradnja dve države tradicionalno dobri i da postoji stalna težnja obe strane za unapređenjem postojećih odnosa.
Kada su u pitanju evropske integracije, premijerka Brnabić je naglasila da Srbija izuzetno ceni stav Slovenije, koja zagovara agendu proširenja Evropske unije, pre svega na region Zapadnog Balkana, i zahvalila na kontinuiranoj podršci koju ova zemlja pruža Srbiji na evropskom putu.
Srbija će, kako je istakla premijerka, nastaviti reforme u oblasti vladavine prava, koje su važne za našu državu i građane i dalji privredni razvoj, saopšteno je iz Vlade.
Govoreći o ekonomskoj saradnji, Brnabić je ocenila da je Slovenija značajan investitor na srpskom tržištu, dodajući da kompanije iz ove zemlje zapošljavaju veliki broj ljudi u Srbiji, i naglasila da očekuje da će taj broj u budućnosti nastaviti da raste.
Šefica slovenačke diplomatije istakla je da je rast investicija pozitivno ocenjen i da Slovenija nastoji da privuče više srpskih kompanija na svoje tržište.
Galerija
Navela je da je Slovenija zainteresovana i za ponovno uspostavljanje železničkog saobraćaja, koji bi umnogome olakšao saradnju dve države.
Kada je u pitanju situacija na Kosovu i Metohiji, Fajon je navela da je Slovenija saglasna sa neophodnošću potpune implementacije Briselskog sporazuma i da podržava nastavak dijaloga pod pokroviteljstvom Evropske unije.
22. jun 17:03
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 14:43
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17