31. januar 2026 11:27
Nekoliko oblasti Moldavije bez struje zbog problema na ukrajinskoj elektromreži
Foto: Shutterstock.com/LariBat, ilustracija
KIŠINJEV - Nekoliko oblasti Moldavije ostalo je bez električne energije zbog problema sa elektroenergetskim sistemom u Ukrajini, saopštilo je danas na svom Telegram kanalu moldavsko ministarstvo energetike.
"Zbog ozbiljnih problema na ukrajinskoj elektroenergetskoj mreži, u subotu, 31. januara, ujutro došlo je do pada napona na dalekovodu 400 kV Isača-Vulkanešti-MGRES, što je dovelo do vanrednog isključenja elektroenergetskog sistema", navodi se u saopštenju ministarstva.
Operator sistema Moldelektrika radi na otklanjanju posledica nesreće, a snabdevanje električnom energijom je već uspostavljeno u većem broju naselja, prenosi Rojters.
Gradonačelnik Kišinjeva Jon Čeban potvrdio je da je veliki deo glavnog grada Moldavije ostao bez struje, kao i da je bez napajanja i trolejbuska mreža, i potvrdio da lokalne vlasti pokušavaju da reše problem.
"Došlo je do nestanka struje u većem delu Kišinjeva. Hitno smo okupili odgovorne službe da procene situaciju i povežu generatore gde je potrebno. U mnogim oblastima, trolejbusi su ostali bez napajanja strujom", objavio je Čeban na svom Telegram kanalu.