Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
1. februar 2026 23:52
podeli vest
Foto: AP Photo/Allison Robbert
VARŠAVA - Zamenik poljskoj ministra unutrašnjih poslova Veslav Ščepanjski izjavio je danas da je najmanje 38 ljudi umrlo od hipotermije u toj zemlji ove zime, što je dvostruko više nego u istom periodu prošle godine.
Ščepanjski je dodao da se čekaju obdukcije još dva tela, i da bi broj umrlih od hipotermije mogao biti povećan na 40, prenosi agencija PAP.
Istakao je i da je u istom periodu 54 ljudi umrlo od trovanja ugljen-monoksidom.
Ščepanski je naveo da pripadnici hitnih službi, uključujući oko 8.600 policajaca, pretražuju napuštene zgrade i skloništa za ljudima koji traže skrovište od hladnoće.
On je naveo da su posebni šatori sa grejanjem postavljeni širom zemlje i da će raditi 24 sata dnevno, kako bi pružili sklonište beskućnicima.
Najavio je da Poljsku čeka najhladnija noć u godini i da će temperature u najvećem delu zemlje iznositi između 20 i 30 stepeni ispod nule Celzijusa.
''U Suvalkiju, temperatura može pasti i do minus 29 stepeni, ali će zbog vetra delovati kao da je minus 36 ili 38'', rekao je on.
22. jun 17:37
22. jun 17:37
22. jun 17:03
22. jun 16:34
22. jun 16:33
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 17:08
22. jun 16:52
22. jun 16:03
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17