15. april 2026 17:55

Ministarstvo obrazovanja Francuske na udaru sajber napada

Izvor: TANJUG

Foto: Shutterstock.com/husjur02, ilustracija

PARIZ - Ministarstvo obrazovanja Francuske saopštilo je danas da je bilo meta sajber napada koji je rezultirao krađom brojnih ličnih podataka studenata i nastavnika koji su korisnici sistema EduConnect.

U saopštenju Ministarstva se navodi da su nakon ovog sajber napada lični podaci učenika i nastavnika, kao i drugi elementi sistema EduConnect, sada nedozvoljeno postali javni, prenosi televizija BFM.

"Detaljne istrage sprovedene poslednjih dana utvrdile su da je napadač bio u mogućnosti da preuzme podatke o studentima", navodi se u saopštenju.

Hakeri su uspeli da se lažno predstave kao ovlašćeni članovi osoblja obrazovnih institucija da bi dobili pristup usluzi za upravljanje studentskim nalozima koja je bila povezana sa sistemom EduConnect.