25. jun 2026 18:42
Kongo zbog ebole uveo pravilo karantina od 21 dana, pre putovanja u inostranstvo
Foto: AP Photo, file/Moses Sawasawa
KINŠASA - Demokratska Republika Kongo uvela je karantin od 21 dana za sve koji se vraćaju iz područja koja su pogođena epidemijom ebole u toj zemlji, pre nego što može da im bude odobreno da putuju u inostranstvo.
Uredba, koju je potpisao ministar zdravlja te zemlje Samjuel Rože Kamba zahteva da svako ko je identifikovan kao kontakt potvrđenog ili sumnjivog slučaja ebole treba da bude podvrgnut aktivnom praćenju zdravstvenog stanja u periodu od 21 dana, prenosi Rojters.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa