12. avgust 2025 23:58

Meksiko izručio SAD 26 pripadnika kartela koje je potraživao Vašington

Izvor: TANJUG

Foto: FBI via AP, File/

MEKSIKO SITI  - Meksiko je izručio Sjedinjenim Američkim Državama 26 pripadnika kartela koje je potraživao Vašington, preneo je Volstrit džurnal (WSJ) pozivajući se na neimenovane izvore.

Reč je o osobama koje su povezane sa grupama koje švercuju drogu u SAD.

Iz vlade Meksika saopšteno je da je američko Ministarstvo pravde zatražilo njiihovo izručenje uz napomenu da za njih neće tražiti smrtne kazne.

Administracija američkog predsednika Donalda Trampa povećava napore da se obračuna sa pojedinim narko-kartelima iz Meksika, javlja Rojters.

Tramp je prošle sedmice potpisao naredbu Pentagonu kojom se pokreće upotreba vojne sile protiv određenih narko-kartela.

Predsednica Meksika Klaudija Šejnbaum izjavila je danas da pripadnici američke vojske neće ulaziti na teritoriju Meksika

Prošle sedmice je američko Ministarstvo finansija saopštila da uvodi sankcije na imovinu četiri pojedinca koji su povezani sa meksičkim narko kartelom Del Noreste, uključujući popularnog hip-hop muzičara El Makabelika.