MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
13. novembar 2025 23:58
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Maxim Studio, ilustracija
SEUL – Severna Koreja danas je oštro osudila najnoviji poziv grupe G7 Pjongjangu da završi proces denuklearizacije, ističući da je težnja režima te zemlje da zadrži svoj nuklearni arsenal “čvrsta i nepokolebiva” usled spoljnih nuklearnih pretnji.
“Izražavam duboko žaljenje zbog toga što su ministri spoljnih poslova G7 izrazili eksplicitno neprijateljstvo koje direktno krši naš ustav, što najoštrije osuđujem”, saopštila je šefica severnokorejske diplomatije Čoe Son-hui, prenela je novinska agencija KCNA.
Njena reakcija usledila je nakon što su ministri G7 u zajedničkom saopštenju posle sastanka u Kanadi juče potvrdili posvećenost potpunoj denuklearizaciji Severne Koreje.
G7 je istovremeno osudila nuklearni i raketni program Severne Koreje, prenela je južnokorejska agencija Jonhap.
Kako je navela Čoe, status Severne Koreje se ne menja zbog bilo kakve spoljne retorike, a njeno posedovanje nuklearnog oružja je najpravilniji izbor za odvraćanje opasnih i neprijateljskih zemalja u današnjem geopolitičkom okruženju.
Ona je zaključila da G7 nema prava da diktira kako će suverene zemlje da štite vlastitu bezbednost, kao ni da raspravlja o suverenim odlukama Severne Koreje.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07