20. april 2026 13:51

Rektor Đokić u Briselu razgovarao sa ervopskom komesarkom za proširenje Martom Kos

Izvor: TANJUG

Foto: Tanjug/video

BRISEL - Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić razgovarao je danas u Briselu sa evropskom komesarkom za proširenje Martom Kos, a informaciju o sastanku objavila je Kos na svom Iks nalogu.

Kos je izrazila zadovoljstvo susretom sa Đokićem i navela da univerziteti moraju ostati mesta kritičkog razmišljanja i otvorene debate bez, kako je dodala, bilo kakvih oblika zastrašivanja.

Navela je da veoma ceni Đokićevu "posvećenost odbrani autonomije i dostojanstva Univerziteta u Beogradu" i dodala da je to važno za demokratsku i evropsku budućnost Srbije.

Prema navodima pojedinih medija, tema razgovora su situacija u Srbiji, stanje na univerzitetima, izborni proces, put Srbije ka EU i reforme.

Đokić je ranije rekao da je spreman da se politički angažuje ako to od njega budu tražili studenti u blokadi i građani koji ih podržavaju.

Prema Zakonu o visokom obrazovanju na visokoškolskim ustanovama nije dozvoljeno političko delovanje.