Selaković: Aleksandrovcu više od 17 miliona dinara za podršku kulturnom nasleđu
25. jun 10:01
22. april 2026 12:35
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/paparazzza, arhiva
KIJEV -Ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha izjavio je da je već uspostavio kontakt sa dolazećom mađarskom ministarkom spoljnih poslova Anitom Orban i izrazio spremnost za unapređenje bilateralnih odnosa.
Na konferenciji za novinare, Sibiha je naveo da je razmenio poruke sa Orban i poručio da Ukrajina želi "novi početak" u odnosima sa Mađarskom, preneo je MTI.
On je istakao da je Ukrajina spremna za konstruktivan dijalog o svim otvorenim pitanjima, u skladu sa evropskim standardima i u interesu oba naroda.
Prema njegovim rečima, cilj je jačanje saradnje koja bi doprinela zajedničkoj evropskoj budućnosti Ukrajine i Mađarske.
Ukrajina se nada da će stav Bugarske ostati nepromenjen u pogledu podrške Kijevu u mnogim oblastima, izjavio je danas ukrajinski ministar spoljnih poslova Andrij Sibiha.
"Što se tiče Bugarske, želimo da verujemo da će se pravac dobrosusedstva održati, da će stav Sofije biti nepromenjen u pogledu podrške Ukrajini u mnogim oblastima: od teritorijalnog integriteta do našeg članstva u Evropskoj uniji", rekao je ukrajinski ministar.
On je napomenuo da svaka od zemalja članica EU ima obaveze u okviru zajedničke spoljne politike i dodao da je Ukrajina otvorena za ovu saradnju.
Sibiha je istakao da je Ukrajina protivi postepenom članstvu u Evropskoj uniji i napomenuo da Kijev prilično brzo ispunjava sve neophodne zahteve za transformaciju zakonodavstva i drugih normi, prenosi Novinite.
25. jun 10:01
24. jun 20:44
23. jun 11:33
23. jun 10:15
25. jun 10:05
25. jun 09:33
25. jun 09:02
25. jun 09:41
25. jun 07:12
24. jun 23:04
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19