Ministar Đurić u Panami: Srbija ostaje čvrsto posvećena principima multilateralizma i dijalogu
21. jun 20:56
21. jun 2026 17:09
podeli vest
Foto: AP Photo, File/Mark Schiefelbein
VAŠINGTON - Promet nafte i gasa kroz Ormuski moreuz se "već vratio u normalu" nakon što su Sjedinjene Američke Države i Iran potpisali preliminarni sporazum o ponovnom otvaranju ključne pomorske rute, izjavio je danas američki ministar energetike Kris Rajt, ističući da očekuje da će cene energenata nastaviti da padaju.
On je gostujući na američkoj televiziji ABC News ocenio i da povećana američka proizvodnja i rast izvoza iz Venecuele doprinose stabilizaciji tržišta.
"Ne bavim se više predviđanjem cena nafte i benzina, ali one će nastaviti da idu naniže. Tokovi nafte i prirodnog gasa kroz moreuz već su se vratili u normalu i tako će ostati bez obzira na ishod pregovora sa Iranom", rekao je Rajt.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa
21. jun 20:56
21. jun 18:48
21. jun 18:23
21. jun 18:14
21. jun 14:26
21. jun 16:33
21. jun 16:08
21. jun 15:49
21. jun 15:40
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
21. jun 14:17
21. jun 14:11
21. jun 12:36
21. jun 12:21