21. jun 2026 17:09

Rajt: Promet kroz Ormuski moreuz normalizovan, cene energenata nastavljaju da padaju

Izvor: TANJUG

podeli vest

Rajt: Promet kroz Ormuski moreuz normalizovan, cene energenata nastavljaju da padaju

Foto: AP Photo, File/Mark Schiefelbein

VAŠINGTON - Promet nafte i gasa kroz Ormuski moreuz se "već vratio u normalu" nakon što su Sjedinjene Američke Države i Iran potpisali preliminarni sporazum o ponovnom otvaranju ključne pomorske rute, izjavio je danas američki ministar energetike Kris Rajt, ističući da očekuje da će cene energenata nastaviti da padaju.

On je gostujući na američkoj televiziji ABC News ocenio i da povećana američka proizvodnja i rast izvoza iz Venecuele doprinose stabilizaciji tržišta.

"Ne bavim se više predviđanjem cena nafte i benzina, ali one će nastaviti da idu naniže. Tokovi nafte i prirodnog gasa kroz moreuz već su se vratili u normalu i tako će ostati bez obzira na ishod pregovora sa Iranom", rekao je Rajt.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa