22. jun 2026 08:52
Bivši ministar pravde Južne Koreje osuđen na 25 godina zatvora
Foto: Shutterstock.com/andriano.cz, ilustracija
SEUL - Bivši južnokorejski ministar pravde Park Sung Dže osuđen je danas na 25 godina zatvora po optužbama da je igrao ključnu ulogu u pokušaju bivšeg predsednika Jun Suk Jeola da uvede ratno stanje u toj zemlji krajem 2024. godine.
Centralni okružni sud u Seulu izrekao je kaznu nakon što je tim specijalnog tužioca Čo Eun Suka optužio bivšeg ministra da je igrao ključnu ulogu u pobuni i zloupotrebi moći nakon kratkotrajnog proglašenja ratnog stanja, prenosi Jonhap.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa