22. jun 2026 13:06

Šarif: Razgovori konstruktivni, postignut ohrabrujući napredak

Izvor: TANJUG

podeli vest

Šarif: Razgovori konstruktivni, postignut ohrabrujući napredak

Foto: AP Photo, Pool/Jacquelyn Martin

BIRGENŠTOK - Premijer Pakistana Šehbaz Šarif izjavio je danas da je prvi sastanak Komiteta na visokom nivou u okviru Islamabadskog memoranduma o razumevanju uspešno završen u švajcarskom Birgenštoku.

"Razgovori su održani u pozitivnoj i konstruktivnoj atmosferi i doveli su do ohrabrujućeg napretka, uključujući dogovor o mapi puta ka konačnom sporazumu u roku od 60 dana, osnivanje Komiteta na visokom nivou za politički nadzor i početak daljih tehničkih razgovora", rekao je Šarif u objavi na društvenoj mreži Iks.

Šarif je pohvalio rukovodstvo i Sjedinjenih Američkih Država i Irana za njihovu kontinuiranu posvećenost konstruktivnom angažovanju i zahvalio svim bratskim i prijateljskim zemljama na njihovoj dragocenoj podršci u unapređenju tog istorijskog procesa.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa