23. jun 2026 13:05

Sviridenko: Predvodiću ukrajinsku delegaciju na konferenciji u Gdanjsku

Izvor: TANJUG

Foto: Shutterstock.com/Alexandros Michailidis, arhiva

KIJEV - Premijerka Ukrajine Julija Sviridenko izjavila je danas da će predvoditi ukrajinsku delegaciju na Međunarodnoj konferenciji o obnovi Ukrajine, koja će se održati 25. i 26. juna u Gdanjsku.

"Predvodiću ukrajinsku delegaciju i naš rad na URC-2026 u Gdanjsku. Ukrajinski tim na Konferenciji će uključivati predstavnike ukrajinskog biznisa, rukovodioce državnih kompanija, predstavnike naših zajednica iz cele zemlje i naravno vladine zvaničnike i parlamentarce", objavila je Sviridenko na Telegramu.

Kako je najavila, biće organizovano mnogo događaja na različitim nivoima koji bi trebalo da ojačaju i Ukrajinu i Poljsku, sve njihove partnere i Evropu.

"Naš tim ima jasan zadatak da postigne konkretne sporazume koji će raditi na odbrambenim sposobnostima i otpornosti Ukrajine i proširiti ekonomsku saradnju sa partnerima. Radujemo se potpisivanju niza važnih sporazuma sa međunarodnim partnerima, posebno o jačanju našeg energetskog sektora", dodala je ona.

Kako kaže, Ukrajina je posvećena konstruktivnom i obostrano korisnom partnerstvu u interesu zajedničke evropske bezbednosti, ekonomskog razvoja i dugoročnog prosperiteta.

"Ukrajina poštuje svoje partnere i na principu međusobnog poštovanja gradi saradnju. Hvala svima koji pomažu", zaključila je Sviridenko.