24. jun 2026 15:45

Erdogan: Najverovatnije ću se sastati sa Trampom tokom samita NATO-a u Ankari

Izvor: TANJUG

Foto: TANJUG/STRAHINJA AĆIMOVIĆ

ANKARA - Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da će se "najverovatnije" sastati sa američkim predsednikom Donaldom Trampom kada američki lider sledećeg meseca doputuje u Ankaru na samit NATO-a.

Turska će 7. i 8. jula biti domaćin samita na kojem će učestvovati 32 lidera članica NATO-a, kao i zvaničnici partnerskih zemalja Alijanse iz regiona Persijskog zaliva i Azijsko-pacifičkog regiona, prenosi Rojters.

Erdogan je ranije izjavio da je važno da Tramp prisustvuje samitu kako bi se pokazalo jedinstvo unutar NATO-a.

Na pitanje novinara u parlamentu da li dvojica lidera planiraju odvojeni sastanak van okvira samita 7. i 8. jula, Erdogan je odgovorio da će se to najverovatnije dogoditi, ali nije izneo detalje.

Ako mir dođe u region Bliskog istoka, to će biti uprkos Izraelu

Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da se Izrael protivi čak i najmanjoj mogućnosti da dođe do mira i da ako mir dođe u region Bliskog istoka, to će biti uprkos Izraelu.

"Znamo da Izrael ne može da podnese ni najmanju mogućnost mira", rekao je Erdogan obraćajući se poslanicima svoje Stranke pravde i razvoja (AK) u turskom parlamentu, prenosi Anadolija.

Govoreći o najnovijim događajima u regionu, Erdogan je rekao da izjave izraelskih političara tokom proteklih 10 dana pokazuju da se umesto države koja se vodi razumom, region suočava sa grupom radikala koja je izgubila kontrolu.

"Situacija je toliko ozbiljna da jedni druge optužuju za to ko je ubio manje ljudi i prolio manje krvi", rekao je on.