28. jun 2026 08:24
Australija udvostručuje kaznu za platforme koje krše zabranu društvenih medija
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Rob Wilson, ilustracija
KANBERA - Australijska vlada saopštila je danas da će udvostručiti maksimalnu kaznu za platforme koje krše zakone o minimalnoj starosti za korišćenje društvenih mreža na 99 miliona dolara (oko 86,9 miliona evra).
Izmena zakona predviđa i da če komesar za e-bezbednost takođe moći da primora kompanije društvenih medija da dostave dokaze o koracima koje su preduzele kako bi se pridržavale zabrane, prenosi BBC.
U Australiji je od 10. decembra prošle godine deci mlađoj od 16 godina zabranjen pristup na deset ključnih platformi društvenih medija.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa