10. jun 2025 11:19

Južna Koreja: Zvezde kpop benda BTS završile obaveznu vojnu službu

Izvor: TANJUG

podeli vest

Južna Koreja: Zvezde kpop benda BTS završile obaveznu vojnu službu

Foto: AP Photo/Ahn Young-joon

SEUL - Zvezde kpopa i članovi popularne grupe BTS, RM i V, zvanično su završili obaveznu službu u južnokorejskoj vojsci, a u gradu Čunčon pozdravilo ih je oko 200 obožavatelja iz celog sveta.

RM i V su započeli službu u decembru 2023. godine, dok su još tri člana BTS, Džin, Džej-Houp i Suga, regurtovani nekoliko meseci ranije.

Džin, najstariji član K-pop supergrupe, otpušten je iz vojske u junu 2024. Džej-Houp je otpušten u oktobru, dok bi Džimin i Džungkuk trebalo da budu otpušteni u sredu.

Sedmi član, Suga, ispunjava dužnost agenta za socijalne usluge, alternativnu vojnu službu i biće pušten kasnije ovog meseca, a grupa BTS planira da se ponovo ujedini tokom ove godine, prenosi AP.

U Južnoj Koreji, svi sposobni muškarci starosti od 18 do 28 godina su po zakonu obavezni da služe vojni rok od 18 do 21 mesec u okviru sistema regrutacije koji ima za cilj odvraćanje agresije Severne Koreje.

Zakon daje posebna izuzeća sportistima, klasičnim i tradicionalnim muzičarima, baletskim i drugim plesačima ako su osvojili najveće nagrade na određenim takmičenjima i procenjeno je da su povećali nacionalni ugled.

K-pop zvezde i drugi zabavljači nisu podložni takvim privilegijama.