5. april 2024 22:04

Košarkaši Efesa savladali Fenerbahče i stigli na korak od plej-ina Evrolige

Izvor: TANJUG

podeli vest

ISTANBUL - Košarkaši Efesa savladali su večeras kao gosti Fenerbahče rezultatom 82:80 u meču 33. kola i tako stigli na korak od plasmana u plej-in Evrolige.

Efes sad ima skor 16-17 i ukoliko u poslednjem kolu kod kuće savlada Crvenu zvezdu sigurno će igrati u plej-inu bez obzira na ostale rezultate.

Fenerbahče posle tek drugog poraza na domaćem terenu ove sezone (prvi od Crvene zvezde) ima skor 20-13 i zahvaljujući večerašnjem neuspehu neće imati prednost domaćeg terena u četvrtfinalnoj seriji, ko god da mu bude protivnik.

Utakmica je bila prilično ujednačena, Efes je u prvoj deonici imao plus osam (16:8), ali se domaćin vratio u drugoj četvrtini i imao plus sedam na startu trećeg perioda (39:32).

Efes se međutim vratio u igru i pet minuta i 13 sekundi pre kraja imao plus šest (67:61).

U poslednja tri minuta ušlo se rezultatom 73:67 za Efes, a 91 sekundu pre kraja bili je 76:69 za goste.

Usledila je serija domaćina 4:0, pa je Rodrig Bobua trojkom povećao na 79:74 na 41 sekundu do kraja.

Marko Gudurić je zatim trojkom smanjio na 77:79 na 35 sekundi do kraja. Šejn Larkin je povećao na 81:77, da bi šest sekundi pre kraja Tarik Biberović smanjio na 80:81.

Elajža Brajant je pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 82:80 za Efes, a rekorder Evrolige po broju postignutih poena na jednom meču Najdžel Hejs-Dejvis nije pogodio šut za tri poena sa više od devet metara za pobedu Fenerbahčea.

Kod Efesa je briljirao Vil Klajburn sa 21 poenon, a Šejn Larkin je dao 13, Bobua 10, a Dan Oturu devet.

Najefikasniji u Fenerbahčeu bio je Skoti Vilbekin sa 17 poena, Gudurić je dao 15 (2/3 dvojke, 2/4 trojke, 5/5 slobodna bacanja), Jorgos Papajanis 13, a Džonatan Motli i Hejs-Dejvis po 10.

U poslednjem kolu Fenerbahče gostuje Olimpijakosu.