25. oktobar 2023 20:50

Fudbaleri Barselone i Fejenorda stigli do novih pobeda u Ligi šampiona

BARSELONA - Fudbaleri Barselone savladali su Šahtjor sa 2:1, a Fejenord je pobedio Lacio sa 3:1, u prvim mečevima današnjeg programa 3. kola Lige šampiona

Barselona je pitanje pobednika u meču grupe H rešila za samo osam minuta prvog poluvremena.

U 28. minutu Feran Tores je natrčao na loptu koja se odbila od prečke posle šuta Fermina Lopeza i smestio je u mrežu. Tores je osam minuta kasnije bio asistent mladom Lopezu za 2:0.

Golom Georgija Sudakova u 62. minutu Šahtjor je samo uspeo da ublaži poraz.

Šampion Španije je trećom pobedom u tri odigrana kola praktično na korak od plasmana u nokaut fazu, dok je Šahtjor ostao na tri boda i treći je trenutno, pred meč koji večeras u istoj grupi igraju Antverp i Porto.

Fejenord je u meču grupe E pobedom nad Lacijom napravio ogroman korak napred ka plasmanu u nokaut fazu.

Santi Himenez je načeo goste iz Rima golom u 31. minutu, dok je Ramiz Zeruki u drugom minutu nadoknade duplirao prednost domaćina.

Drugim golom na meču Himenez je u 74. minutu potvrdio pobedu šampiona Holandije. Počasni gol za goste postigao je rezervista Pedro sa penala u 83. minutu.

Fejenord ima šest bodova iz tri meča, dok je Lacio ostao na četiri boda. Kasnije večeras u okviru iste grupe igraju Seltik - Atletiko.