25. oktobar 2023 23:08

Fudbaleri Pari Sen Žermena ubedljivo savladali Milan, remi Seltika i Atletika

PARIZ - Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Milan sa 3:0 u derbiju večeri 3. kola Lige šampiona, Borusija iz Dortmunda je slavila u Njukaslu sa 1:0, dok su Seltik i Atletiko remizirali 2:2.

PSŽ je u meču grupe F poveo protiv Milana golom Kilijana Mbapea u 32. minutu, a pobedu je potvrdio Randal Kolo Muani u 53. minutu, posle dodavanja Osmana Dembelea.

Konačnih 3:0 delo je rezerviste Li Kang-Ina, a ponovo je, kao i za prvi gol, asistent bio Varen Zaire-Emeri.

U drugoj utakmici iste grupe Borusija je kao gost savladala Njukasl sa 1:0 i tako se vratila u trku za plasman u nokaut fazu.

Gol odluke postigao je vezista Feliks Nmeča u 45. minutu. Domaćin je imao mnogo veći posed lopte i nekoliko odličnih šansi, ali nije uspeo da izbegne prvi poraz u Ligi šampiona ove sezone.

Najzanimljivi meč večeri odigran je u Glazgovu, gde je u grupi E Seltik dva puta vodio protiv Atletika, ali nije uspeo da pobedi.

Furunaši je dao gol za domaće već u 4. minutu, ali je Grizman nastavio golgetersku seriju i postigao osmi gol na poslednjih šest mečeva za Atletiko, kada je naleteo na odbitak posle penala koji nije iskoristio i poslao loptu u mrežu u 25. minutu.

Palma je u 28. minutu vratio vođstvo domaćinu, ali je Morata u 53. postavio konačan rezultat.

Atletiko je meč okončao sa desetoricom, pošto je vezista Rodrigo de Paul isključen u 82. minutu zbog druge javne opomene.

Porto je u meču grupe H posle preokreta pobedio Antverp u Belgiji rezultatom 4:1, a het-trik je postigao Evanilson.

Rezultati:

Grupa E: Fejenord - Lacio 3:1, Seltik - Atletiko 2:2. Tabela: Fejenord 6, Atletiko 5, Lacio 4, Seltik 1.

Grupa F: PSŽ - Milan 3:0, Njukasl - Borusija D. 0:1. Tabela: PSŽ 6, Borusija Dortmund 4, Njukasl 4, Milan 2.

Grupa H: Barselona - Šahtjor 2:1, Antverp - Porto 1:4. Tabela: Barselona 9, Porto 6, Šahtjor 3, Antverp 0.