8. novembar 2023 15:02

Omladinci Partizana poraženi od Šerifa u Moldaviji u fudbalskoj UEFA Ligi mladih

TIRASPOLJ - Omladinci Partizana poraženi su danas od Šerifa u Moldaviji rezultatom 2:0 (2:0), u prvom meču drugog kola fudbalske UEFA Lige mladih.

Domaćin je u Tiraspolju poveo već u 8. minutu, kad Dan-Anđelo Bocan matirao golmana Partizana Vanju Radulaškog. U 15. minutu je već bilo 2:0, strelac je bio Artjom Dijinari posle asistencije Nikolaja Kovalskog.

Iako su do kraja meča izabranici Nenada Stojakovića bili bolji u svim segmentima igre, nisu uspeli da krunišu inicijativu i iskoriste nekoliko povoljnih šansi, pa će u Beogradu morati da jure minus od dva gola i to bez Janka Jevremovića, koji je dobio direktan crveni karton u 90+7. minutu.

Revanš meč će biti odigran 29. novembra na stadionu Partizana.

Pobednik dvomeča će se plasirati u baraž za plasman u osminu finala, u kom će igrati protiv neke od drugolasiranih ekipa iz grupne faze.