14. mart 2024 20:59

Košarkaši Olimpijakosa pobedili Panatinaikos, Fenerbače deklasirao Valensiju

ATINA - Košarkaši Olimpijakosa pobedili su večeras gradskog rivala Panatinaikos rezultatom 71:65, dok je Fenerbahče deklasirao Valensiju (118:88) u prvim mečevima 29. kola Evrolige.

Panatinaikos je bolje otvorio atinski derbi, gosti su posle 10 minuta vodili 17:7. U drugoj deonici Olimpijakos se u potpunosti vratio ub utakmicu, pa je na poluvremenu bilo 33:33.

Domaćin je sredinom treće deonice imao plus 11 - 47:36, ali se u poslednjih 10 minuta ušlo rezultatom 48:42. Meč je rešen kad je Olimpijakos početkom poslednjeg minuta poveo 65:59.

Olimpijakos su ka pobedi predvodili Mozes Rajt sa 19 i Alek Peters sa 11 poena. Filip Petrušev je za 21 minut dao četiri poena (1/5 za dva, 2/4 slobodna bacanja) uz tri skoka, ukradenu loptu i dve blokade.

Kendrik Nan je sa 17 poena bio najefikasniji kod Panatinaikosa, po 11 su dali Konstantinos Mitoglu i Matijas Lesor.

Oba kluba sad imaju skor 18-11 i čeka ih žestoka borba sa obezbeđivanje domaćeg terena u četvrtfinalu. Olimpijakos ima prednost jer je bolji u međusobnom skoru pošto je u 5. kolu kao gost savladao Panatinaikos rezultatom 88:78.

Fenerbahče je pitanje pobednika u meču protiv Valensije rešio već posle 20 minuta igre, a prednost je do kraja meča samo rasla.

Najefikasniji i redovima turskog kluba bili su Tajler Dorsi sa 28, Najdžel Hejs-Dejvis sa 21 i Skoti Vilbekin sa 20 poena. Marko Gudurić je za 14 minuta imao osam poena (1/1 za dva, 2/3 za tri) uz jedan skok i dve asistencije.

Brendon Dejvis je predvodio Valensiju sa 18 poena, po 12 su dali Džastin Anderson i Džared Harper, a 10 Damijen Inglis. Stefan Jović za 13 minuta nije dao poen (0/1 za dva), imao je jedan skok i četiri asistencije.