14. mart 2024 21:21

Košarkaši Crvene zvezde posle velikog preokreta izgubili od Makabija

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su kod kuće od Makabija rezultatom 80:84 u meču 29. kola Evrolige iako su početkom treće deonice imali prednost od 17 poena.

Crvena zvezda sad ima skor 10-19, a Makabi, koji je prvi put savladao crveno-bele posle šest uzastopnih poraza, 16-13.

Trener Zvezde Janis Sferopulos nije mogao da računa na Miloša Teodosića, Nikolu Topića, Nemanju Nedovića, Branka Lazića i Treja Tompkinsa, ali je i pored toga domaćin odlično započeo meč.

Sredinom druge deonice beogradski klub je imao plus 11 (33:22), a na poluvremenu je bilo plus 16 (47:31). Početkom treće deonice bilo je plus 17 (51:34), ali je Makabi uspeo da uhvati priključak, pa se u poslednjih 10 minuta ušlo sa samo plus osam za Zvezdu (61:53). Usledio je veliki pad u igri Zvezde, pa je "ponos Izraela" sredinom poslednje deonice poveo 66:63, a ubrzo zatim i 75:70.

Trojkom Adama Hange Zvezda je dva minuta pre kraja smanjila na 74:76, pa se ušlo u neizvesnu završnicu. Kod vođstva Makabija 80:77 Hanga nije pogodio trojku na 30 sekundi pre kraja, ali jeste Džon Dibartolomeo 14 sekundi pre kraja za 83:77. Rokas Gedraitis je šest sekundi pre kraja smanjio na 80:83.

Četiri sekunde pre kraja najbolji igrač utakmice Bonzi Kolson je pogodio prvo od dva slobodna bacanja i tako potvrdio pobedu Makabija.

Jago dos Santos je predvodio Zvezdu sa 20 poena, Hanga je dao 13 uz šest asistencija, Džavonte Smart 12, a Džoel Bolomboj 11.

Kolson je bio najefikasniji u Makabiju sa 23 poena, Džoš Nibo je dao 18, Vejd Boldvin 14,a Lorenco Braun 10.

U sledećem kolu Zvezda već u sredu dočekuje Panatinaikos, dok će dva dana kasnije biti domaćin i Virtusu.

Utakmici u Areni prisustvovao je i trener fudbalera Zvezde Vladan Milojević koji je dočekan ovacijama.