Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
28. april 2026 09:23
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/rawf8, ilustracija
NOVI SAD - Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu uhapšen je M. B, osumnjičeni da je kao zastupnik udruženja građana zloupotrebom poližaja oštetio budžet Grada Novog Sada i AP Vojvodinu za dva miliona dinara.
On je osumnjičen za krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica, saopšteno je iz tog tužilaštva.
Sumnja se da su udruženju građana "021 MOLE", čiji zastupnik je osumnjičeni M. B, dodeljena sredstva od Gradske uprave za privredu Grada Novog Sada i Pokrajinskog sekreterijata za sport i omladinu, za realizaciju četiri projekta od 2.000.000 dinara.
Aktivnosti na projektima nisu sprovedene, a osumnjičeni je davaocima sredstava podnosio lažne izveštaje o pravdanju utroška dodeljenog novca u kojima je opisivao aktivnosti na projektima koje se nikada nisu desile (radionice, predavanja i dr.).
Na taj način je budžetu Grada Novog Sada i Autonomnoj pokrajini Vojvodine naneta imovinska šteta od 2.000.000 dinara.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati, i u tom roku će u skladu sa zakonom biti priveden i saslušan u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu.
22. jun 17:37
22. jun 17:37
22. jun 17:03
22. jun 16:34
22. jun 16:33
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 17:08
22. jun 16:52
22. jun 16:03
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17