23. jun 2026 11:19

Kompanije: Raste saobraćaj kroz Ormuski moreuz

Izvor: TANJUG

podeli vest

Kompanije: Raste saobraćaj kroz Ormuski moreuz

Foto: Shutterstock.com/AustralianCamera, ilustracija

SINGAPUR - Saobraćaj kroz Ormuski moreuz počeo je da se oporavlja nakon napretka u pregovorima između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, a podaci o praćenju brodova pokazuju da su dva supertankera napustila moreuz, dok je sedam praznih tankera za tečni prirodni gas (LNG) povezanih sa Katarom ušlo u Persijski zaliv radi novog utovara, objavile su danas kompanije za praćenje pomorskog saobraćaja.

Kako su navele kompanije, promet je porastao nakon što su Vašington i Teheran završili prvu rundu pregovora i dogovorili okvir za postizanje trajnog sporazuma u narednih 60 dana, preneo je Rojters.

Analitičari ocenjuju da bi nastavak pregovora mogao da omogući izvoz dodatnih količina sirove nafte koje su ostale blokirane u Zalivu od početka sukoba, kao i povećanje izvoza iranske nafte nakon ublažavanja sankcija.

Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa