Vučić: Ne želim bes ispred Skupštine 27. juna, već da se zajedno borimo za Srbiju
22. jun 20:43
12. jul 2023 07:14
podeli vest
Foto: Tanjug video
BEOGRAD - Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić najavio je da će aplikacija Beograd plus za praćenje linija GSP postati aktivna od danas.
"Zahvaljujući toj aplikaciji biće omogućen uvid u čitav sistem GSP, gde se nalaze vozila javnog prevoza i za koliko će minuta stići", rekao je Šapić na konferenciji za novinare u Skupštini grada.
Dodao je da će aplikacija imati i širu funkciju i očekuje da će od jeseni putem aplikacije korisnici moći da imaju uvid i o Beogradskoj kartici, a kako je rekao, aplikacija će moći da se skine preko "Playstore-a" i "App store-a".
Aleksandar Šapić rekao je da će do kraja nedelje biti primljeno 150 kontrolora GSP-a, koji će kontrolisati da li građani u javnom prevozu poseduju karte, ali će kontrolisati i vozila i da li prevoznici poštuju propisana pravila.
"Oni neće samo raditi kontrolu karata, već i kontrolu vozila. Imao sam sastanak sa svim privatnim preduzetnicima da ih informišem o novim pravilima, koji se nadam da će ukalkulisati u svoj sistem funkcionisanja, jer ako to ne budu radili, biće kažnjavani“, rekao je Šapić na konferenciji za novinare u Skupštini grada i istakao da će kontrolorima plate biti veće za oko 30 odsto od onih u Kentkartu i da će biti velika podrška u kontroli karata komunalnim milicijacima - "Belim".
Dodao je da su u pitanju ljudi koji su ostali bez posla, ne krivicom Grada, već krivicom Kentkarta.
22. jun 16:33
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 13:35
22. jun 13:24
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07