Selaković: Aleksandrovcu više od 17 miliona dinara za podršku kulturnom nasleđu
25. jun 10:01
1. decembar 2022 10:42
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/JasminkaM, ilustracija
BEOGRAD - Grad Beograd dobio je 120 novih reciklažnih kontejnera za prikupljanje staklene ambalaže, objavio je NALED.
Početak postavljanja kontejnera-zvona biće najavljen sutra, a na događaju, koji će biti upriličen tim povodom, biće govora o značaju pravilnog razdvajanja staklenog i drugog ambalažnog otpada.
U okviru inicijative koja je deo regionalnog projekta "Upravljanje staklenom ambalažom na Zapadnom Balkanu" do sada je postavljeno gotovo 700 reciklažnih kontejnera u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu, Somboru i Varvarinu.
"Zahvaljujući promociji i radu na podizanju svesti građana o prednostima reciklaže, količine prikupljenog staklenog otpada u ovim mestima povećane su za 50 odsto", poručio je NALED.
25. jun 10:01
24. jun 20:44
23. jun 11:33
23. jun 10:15
25. jun 10:05
25. jun 09:33
25. jun 09:02
25. jun 09:41
25. jun 07:12
24. jun 23:04
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19