22. jun 2026 17:51
Bagei: Nema novih obaveza o nuklearnom programu posle razgovora sa SAD
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/v-a-butenkov, ilustracija
TEHERAN - Iran tokom razgovora sa Sjedinjenim Američkim Državama u Švajcarskoj nije pregovarao o svom nuklearnom programu niti je prihvatio bilo kakve nove obaveze, izjavio je danas portparol iranskog Ministarstva spoljnih poslova Esmail Bagei za iransku novinsku agenciju IRNA.
On je istovremeno naveo da će se saradnja Teherana sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju (IAEA) nastaviti u skladu sa postojećim procedurama, odlukama iranskog parlamenta i Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana.
Kako prenosi IRNA, Bagei je rekao da Iran tokom nedeljnih razgovora sa američkom stranom u švajcarskom odmaralištu Birgenštoku nije vodio pregovore o nuklearnom programu i da nije prihvatio nikakve nove obaveze.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa