Dalibor Jevtić uputio apel SAD zbog represije tokom obeležavanja Vidovdana na Gazimestanu
28. jun 19:18
27. jun 2026 15:29
podeli vest
Foto: shutterstock.com/Svet foto, ilustracija
BEJRUT - Lider Hezbolaha Naim Kasem izjavio je danas da je okvirni sporazum između Izraela i Libana, potpisan u Vašingtonu, "ništavan", "ponižavajuć" i da predstavlja odricanje od suvereniteta.
Kasem je ocenio da bi umesto okvirnog sporazuma trebalo da se primenjuje Memorandum o razumevanju između Irana i Sjedinjenih Američkih Država, prenosi Rojters.
On je u saopštenju naveo da svaki pokušaj povezivanja povlačenja Izraela iz južnog Libana sa razoružavanjem te organizacije predstavlja "crvenu liniju".
Pregovarači iz Izraela, Libana i Sjedinjenih Američkih Država potpisali su sinoć trilateralni okvirni sporazum nakon pete runde diplomatskih pregovora u Vašingtonu radi okončanja izraelsko-libanskih sukoba.
"Ovo je početak početka. Pred nama je mnogo posla. Danas je napravljen prvi korak. Prvi korak je ponekad i najteži", rekao je američki državni sekretar Marko Rubio na ceremoniji potpisivanja, prenela je Al Džazira.
Liban je, uoči pregovora, zahtevao potpuno povlačenje izraelskih snaga sa libanske teritorije, dok je za Izrael ključni uslov bio da svaki vid povlačenja mora da bude uslovljen potpunim razoružavanjem libanske militantne grupe Hezbolah i garancijama da ta grupa neće ponovo da uspostavi svoje vojno prisustvo duž granice.
28. jun 15:53
28. jun 15:47
28. jun 15:06
28. jun 14:15
26. jun 11:07
25. jun 18:41
25. jun 15:47
28. jun 12:41
28. jun 10:06
28. jun 08:21
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32