4. februar 2025 16:27
Jelena Begović razgovarala sa predstavnicima Svetske banke o nastavku SAIGE projekta i drugim projektima
podeli vest
Foto: TANJUG/NITRA/ ZORAN PETROVIĆ
BEOGRAD - Ministarka nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Jelena Begović razgovarala je danas sa predstavnicima Svetske banke o nastavku postojećeg "SAIGE" projekta, kao i o mogućnosti pokretanja novog projekta ovog tipa koji bi imao nove ciljeve, aktivnosti i učesnike, saopštilo je ministarstvo.
Sastanak je održan onlajn i osim predstavnika Svetske banke sastanku su prisustvovale delegacije BIO4 Kampusa i Ministarstva nauke, tehnološkog razvoja i inovacija na čelu sa ministarkom Jelenom Begović.
Begovićeva je izrazila zadovoljstvo dosadašnjim rezultatima "SAIGE" projekata i istakla da su učesnici ovog projekta postigli značajne i vidljive rezultate.
Galerija
Takođe, na sastanku je bilo reči i o Javnom pozivu za prijavu naučno-istraživačkih projekata u okviru programa "IDEJE 2024" Fonda za nauku, kao i o "Katapult" programu Fonda za inovacionu delatnost.
Begovićeva je naglasila važnost ovih programa jer, kako je rekla, predstavljaju ključni podsticaj za razvoj inovacija i preduzetništva u Srbiji.
Predstavnici Svetske banke uputili su čestitke Ministarstvu nauke, tehnološkog razvoja i inovacija na dosadašnjoj uspešnoj saradnji i izrazili želju da se ona nastavi u budućnosti kroz nove projekte.