MUP: Odbacujemo tvrdnje urednika "Bete", policija je imala zakonsku obavezu da reaguje
22. jun 22:40
4. mart 2026 16:50
podeli vest
Foto: TANJUG/EKSPO 2027
BEOGRAD - Ministar bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom Đorđe Milićević potpisao je danas Memorandum o saradnji sa privrednim društvom "EXPO 2027" d.o.o. Beograd i izjavio da će dijaspora biti aktivan partner u promociji i realizaciji specijalizovane izložbe Ekspo 2027.
Milićević je istakao da naši ljudi u dijaspori predstavljaju most između Srbije i sveta, navodi se u saopštenju njegovog kabineta.
"Gotovo u svim državama učesnicama Ekspa 2027 žive naši sunarodnici i želimo da budu uključeni u promociju i sadržaj ove manifestacije, posebno jer je Ekspo 2027 razvojna šansa za Srbiju i prilika da pokažemo naše jedinstvo i kapacitete", dodao je Milićević.
Galerija
Direktor kompanije "EXPO 2027" d.o.o. Beograd Danilo Jerinić rekao je da je Ekspo 2027 najveći događaj koji se ikada organizovao u Srbiji.
"Siguran sam da dugo nećemo imati ovako veliki događaj u trajanju od tri meseca. Upravo iz tog razloga, prisustvo više od 130 zemalja u našoj zemlji predstavlja priliku da pokažemo svetu kakvi smo domaćini i ostvarimo niz poslovnih saradnji i dobrih odnosa kao zalog za budućnost svih građana Srbije", poručio je Jerinić.
On je istakao da je Srbija, kako kaže, pobedila velike zemlje u trci za domaćinstvo ovom izložbom i da je oboren rekord u broju i brzini prijavljivanja zemalja učesnica na izložbi.
Jerinić je rekao da ovu priliku treba maksimalno iskoristiti i naglasio da predstavnike dijaspore očekuje u ulozi domaćina, ma gde se nalazili.
Specijalizovana izložba Ekspo 2027 Beograd, koja će biti održana u Beogradu od 15. maja do 15. avgusta 2027. godine pod sloganom "Igraj za čovečanstvo" manifestacija je od izuzetnog međunarodnog značaja i veliki razvojni potencijal za Republiku Srbiju, navodi se u saopštenju.
Memorandum koji su potpisali Kabinet ministra bez portfelja zaduženog da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom i "EXPO 2027" predviđa stalnu komunikaciju i koordinaciju, kao i korišćenje mreže udruženja dijaspore za promociju manifestacije i podsticanje njihovog aktivnog učešća u programskim sadržajima.
Kabinet ministra nastaviće da sistemski jača veze sa dijasporom i Srbima u regionu, sa ciljem njihovog punog uključivanja u razvojne projekte Republike Srbije, rečeno je u saopštenju.
22. jun 22:40
22. jun 22:14
22. jun 21:19
22. jun 21:13
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 22:30
22. jun 21:59
22. jun 21:59
22. jun 21:22
22. jun 21:09
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 21:09
22. jun 20:48
22. jun 19:43
22. jun 22:01
22. jun 21:04
22. jun 20:22
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 15:13
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07