12. mart 2026 16:16
Bratina i Mađar razgovarali o unapređenju saradnje u oblasti telekomunikacija
podeli vest
Foto: TANJUG/MIT/ GORAN ZLATKOVIĆ
BEOGRAD - Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina i ambasador Mađarske u Srbiji Jožef Mađar sastali su se danas i razgovarali o mogućnostima za unapređenje saradnje u oblastima informisanja, digitalnog razvoja i telekomunikacija.
Ministarstvo informisanja saopštilo je da su sagovornici potvrdili spremnost za dalje produbljivanje saradnje i strateškog partnerstva u oblasti telekomunikacija, sa posebnim osvrtom na razvoj savremene digitalne infrastrukture, unapređenje regulatornih okvira u oblasti elektronskih komunikacija, kao i na razmenu iskustava u procesima digitalne transformacije medijskog prostora.
Galerija
Bratina i Mađar su istakli značaj saradnje u razvoju brzih komunikacionih mreža, podršci inovacijama i jačanju regionalne povezanosti u oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija koje predstavljaju jedan od ključnih pokretača privrednog i društvenog razvoja.
Tokom razgovora naglasili su i tradicionalno prijateljstvo i bliskost Srbije i Mađarske, kao i visok stepen međusobnog poverenja koji karakteriše odnose dve države.
Sagovornici su se saglasili da će intenzivna saradnja između institucija dve zemlje biti nastavljena i u narednom periodu, i najavili dalje jačanje bilateralnih odnosa i zajedničkog razvoja u oblastima informisanja i telekomunikacija.