22. jun 2026 09:24
Lučić: Proces ukidanja rominga bi trebalo da bude završen do prvog kvartala 2027. godine
podeli vest
Foto: TANJUG/AMIR HAMZAGIĆ
BEOGRAD - Generalni direktor Telekom Srbije Vladimir Lučić izjavio je danas da bi proces ukidanja rominga za zemlje Zapadnog Balkana trebalo da bude završen do prvog kvartala 2027. godine i dodao da očekuje da će ukidanje rominga doprineti ekonomskom uvezivanju zemalja iz regiona sa Evropskom unijom.
Lučić je rekao da će zahvaljujući ukidanju rominga građani Srbije moći da koriste svoje srpske kartice u zemljama EU bez dodatnih troškova.
"Onako kako koristite karticu u Srbiji, tako ćete koristiti u bilo kojoj zemlji sveta. Ako u Srbiji imate jedan dobar paket sa bilo kojim mobilnim operaterom gde možete da gledate i filmove i televiziju preko mobilnog, to ćete isto u bilo kojoj zemlji Evrope moći da radite bez ikakvog dodatka. Paket koji imate u Srbiji, po tim istim cenama, trošite u bilo kojoj zemlji Evrope", objasnio je Lučić gostujući na Pink TV.
Kompletan sadržaj vesti dostupan je korisnicima Tanjugovih servisa