Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
2. jul 2025 14:30
podeli vest
Foto: "Putevi očajnika"/Fadil Sarki
BEOGRAD - Izložba "Putevi očajnika" fotografa Fadila Šarkija biće otvorena od sutra do 15. jula u Galeriji `73, saopštili su danas organizatori.
Foto esej "Putevi očajnika" nastao 2015. godine, nakon četvoromesečog Šarkijevog putovanja sa grupom izbeglica, od Beograda ka Mađarskoj i Austriji, naveli su iz Galerije '73.
Šarki je rekao da su se na dugom putu od Sirije, Avganistana, Libije i Somalije mnogi razdvojii od svojih porodica tako da su u Beogradu ostajali duže vreme nadajući se da će se ponovo okupiti i nastaviti dalje ka Zapadu.
"To čekanje se za većinu produžavalo nedeljama što mi je omogućilo da im se približim i upoznam sa mnogima i ta prisnost mi je i omogućila da mogu bez otpora i negodovanja da snimam i beležim fotoaparatom njihov život na ovoj lokaciji", rekao je Šarki.
Boraveći i na srpsko-hrvatskoj granici kod Bersakova, gde je u šatorima i na okolnim njivama boravilo nekoliko hiljada izbeglica, Šarki je primetio da nikada ranije nije video "toliko majki sa malom decom, toliko starijih ljudi, invalida, trudnica".
Šarki je studirao novinarstvo na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, imao je 14 samostalnih izložbi, a izlagao je i kolektivno na više od 170 izložbi u zemlji i inostranstvu.
Dobitnik je više od 30 nagrada.
22. jun 17:03
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 14:43
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 17:08
22. jun 16:52
22. jun 16:03
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17