Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
18. januar 2023 12:34
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Michal Staniewski, ilustracija
TOKIO - Japanski car Naruhito recitovao je danas svoju pesmu na novogodišnjem čitanju poezije i kroz stihove izrazio želju da se život u Japanu vrati u normalne okvire posle pandemije virusa korona.
Na ceremoniji u Carskoj palati učestvovali su carica Masako, princ Fumihito i njegova supruga, princeza Kiko, kao i ograničen broj zvanica s obzirom na pandemiju kovida, prenosi Kjodo njuz.
Ovogodišnja tema "vaka" poezije je bila "tomo", što na japanskom znači "prijatelj."
Pesma cara Naruhita je inspirisana susretom sa učenicima srednje škole, koji su bili srećni što mogu da nastave sa probama svog duvačkog orkestra posle popuštanja kovid mera.
I carica Masako je recitovala svoju pesmu i izrazila zahvalnost bliskim prijateljima koji su brinuli o njoj.
Princeza Kiko se svojom pesmom vratila uspomeni na jesenju šetnju sa prijateljicom prilikom povratka iz škole.
Pored poezije carske porodice, na ovogodišnjem okupljanju je pročitano još 10 pesama, odabranih od 15.005 pesama koje su poslali građani Japana.
Poezija "vaka" je nastala na carskim dvorovima Japana u šestom veku. Pesma "tanka" je najčešća forma vake koja se sastoji iz 31 sloga i obavezne forme stihova 5-7-5-7-7.
22. jun 17:03
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 14:43
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 17:08
22. jun 16:52
22. jun 16:03
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17