Vučić: Ne želim bes ispred Skupštine 27. juna, već da se zajedno borimo za Srbiju
22. jun 20:43
14. mart 2023 14:27
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/Who is Danny, ilustracija
LJUBLJANA - Prvi slovenački multipleks bioskop Kolosej zatvara se danas, nakon 22 godine rada.
Novi vlasnik planira da bioskop, koji se nalazi u trgovačkom kvartu, preuredi u novi zabavni centar.
Zgrada u kojoj se nalazi multipleks bioskop Kolosej u trgovačkom kvartu prodat je na aukciji biznismenu Ivi Boskarolu u septembru 2022. godine za 6,4 miliona evra.
Zgrada se od 2016. godine nalazi u stečajnoj masi nakon što je njen bivši vlasnik, biznismen Sergej Racman, presekao veze sa poveriocima, a multipleks je korišćen kao zalog.
Prilikom kupovine nekretnine, Boskarol je izrazio nameru da nastavi sa bioskopskim pozorištem, ali je rekao i da bi želeo da otvori poslovni i zabavni centar za razne događaje.
U saopštenju je potvrdio da se Kolosej zatvara zbog renoviranja i da će se u budućnosti otvoriti pod novim imenom, Odiseja i da će imati dodatni "novi zanimljiv sadržaj".
Pušten u rad u maju 2001. godine, multipleks ima 12 pozorišta sa više od 3.300 mesta i prostire se na 14.513 kvadratnih metara.
Celokupni prostor obuhvata 10.000 kvadratnih metara zemljišta.
Bioskop je u početku bio veoma popularan i privlačio je hiljade posetilaca.
Međutim, kako su dugovi počeli da se gomilaju, a bioskop počeo da propada, broj posetilaca je počeo da se smanjuje.
U međuvremenu su u drugim delovima Slovenije počeli da niču multipleks bioskopi, a prošle godine je u ljubljanskom naselju Rudnik pušten mnogo moderniji Cineplek.
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 13:35
22. jun 13:24
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17