22. jun 2026 14:22

Predstava "Moje pozorište" Ateljea 212 nagrađeno na festivalu u Zagrebu

Izvor: TANJUG

podeli vest

Predstava "Moje pozorište" Ateljea 212 nagrađeno na festivalu u Zagrebu

Foto: TANJUG/JELENA SAVIĆ

BEOGRAD - Atelje 212 je saopštio danas da je njihova predstava "Moje pozorište" autora i reditelja Borisa Liješevića osvojila dve nagrade na upravo završenom 50. Festivalu "Dani satire Fadila Hadžića“ u pozorištu "Kerempuh" u Zagrebu.

Stručni žiri u kome su bili rediteljka Ana Tomović, dramaturg Zinka Kiseljak i glumac Enes Vejzović dodelio je Nagradu za najbolju režiju Liješeviću, ocenivši da "ovim introspektivnim projektom beskompromisno preispituje vlastite granice i granice vlastitog umeća".

"Liješević je ogolio sebe kao čoveka i kao umetnika. Razotkriva svoje najdublje istine i tajne. Pokazuje nam svoj umentički proces, uspevajući to staviti na veću razinu kolektivnog iskustva, gde se svako u publici može prepoznati i uspostaviti odnos prema vlastitoj istini", navedeno je u saopštenju.

Kako je navedeno, nagradu za najbolju mušku ulogu "Mladen Crnobrnja Gumbek" dobio je Nebojša Ilić, jer je "suvereno, glumački zrelo pristupio ulozi".

"Vešto balansira između detinjstva i zrelosti jednog umetnika opterećenog pitanjima 'Ko sam ja', istovremeno donoseći na scenu svoj specifičan glumački habitus i šarm, kojim jako dobro prenosi emocije na publiku", naveo je žiri.

"Moje pozorište" Ateljea 212, u kojoj igraju

U predstavi „Moje pozorište“ igraju pored Ilića i Ana Mandić, Vojin Ćetković, Branka Šelić, Bojan Žirović i Boris Liješević, našlo se u selekciji uz još 12 predstava po izboru selektorke Vedrane Klepice, a festival je održan od 2. do 6. juna.