Opšta bolnica Čačak: Šest osoba pregledano zbog curenja amonijaka, svi pušteni na kućno lečenje
28. jun 09:31
30. mart 2026 10:35
podeli vest
Foto: TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ
BEOGRAD - Gost nove epizode video-serijala "Tanjug Reflektor" bio je glumac Ljubomir Bulajić, koji je govorio o svojoj ulozi u predstavi "Crno zlato" i istakao da je za ovu ulogu u sebi morao da pronađe "zrno zla" kako bi se sa njom poistovetio.
On je govoreći o reakcijama publike na predstavu, ocenio da je prva impresija često šok, ali da je to i svrha umetnosti.
"Pozorište je institucija gde se odvija društvena kritika. Danas ima mnogo kritičara, ali je ovo prvi put da dominira pozitivan utisak. Kolege su imale potrebu da detaljno obrazlažu svoje viđenje, ali ja uvek pustim da sami iznesu svoje mišljenje", zaključio je Bulajić.
Govoreći o svom liku, Bulajić se prisetio konferencije za medije u Beogradskom dramskom pozorištu (BDP).
“Pojedini novinari su se trgli na tu izjavu, pa me je jedna novinarka pitala šta to znači u današnjem vremenu i posedujem li ja zaista tako nešto. Odgovorio sam da je to nešto što svi nosimo u sebi. Čovek nije isključivo dobar ili zao, već funkcioniše na osnovu dela koja čini", objasnio je glumac, koji tumači Barabu.
Bulajić je objasnio da je imao sjajnu saradnju sa rediteljem Oliverom Frljićem, koji mu je ukazao veliko poverenje prilagodivši proces rada njegovim obavezama, što je Bulajića odmah "kupilo".
"Takav proces želim svima, a posebno mladima", rekao je glumac.
Galerija
28. jun 09:31
28. jun 09:23
28. jun 08:52
28. jun 08:49
27. jun 20:06
27. jun 14:20
27. jun 13:02
27. jun 10:50
28. jun 06:55
28. jun 06:34
27. jun 20:06
26. jun 11:07
25. jun 18:41
25. jun 15:47
28. jun 09:03
28. jun 08:24
28. jun 08:12
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32