U toku inžinjerijska obuka pripadnika Vojske Srbije i Nacionalne garde Ohaja kod Bujanovca
25. jun 17:13
7. novembar 2025 08:36
podeli vest
Foto: AP Photo/
TUZLA - Broj žrtava stradalih u tragičnom požaru u Domu penzionera u Tuzli povećao se na 13, nakon što je sinoć preminula još jedna pacijentkinja koja je bila hospitalizovana u Univerzitetsko-kliničkom centru.
Pacijentkinja je bila na Klinici za anesteziologiju i reanimatologiju, u teškom stanju i na respirator.
Nakon požara je u UKC-u bilo 30 hospitalizovanih, a sada ih je ostalo 13 pacijenata.
"Na Klinici za anesteziologiju i reanimatologiju trenutno su tri pacijenta od kojih je jedan na respiratoru. Na Klinici za plućne bolesti hospitalizirano je šest pacijenata (jedan policajac i pet korisnika usluga Doma penzionera Tuzla). Na Klinici za interne bolesti hospitalizovana su tri pacijenta, stabilnog zdravstvenog stanja. Na Klinici za urologiju hospitaliziran je jedan pacijent, stabilnog zdravstvenog stanja", saopćeno je ranije iz UKC Tuzlanskog kantona.
Za prvih 11 žrtava koje su stradale na licu mesta, nakon obdukcije je saopšteno da je smrt nastupila usled gušenja, a da je telo jedne osobe bilo opožareno.
Kako piše sarajevski portal Klix, nakon ovog požara otvorila su se brojna pitanja o uslovima u Domu penzionera, između ostalog i zašto su nepokretne osobe bile smeštene na poslednjim spratovima, odakle je evakuacija bila otežana.
Otkriveno je, dodaju, da je 185 korisnika Doma bilo prepušteno tročlanom medicinskom osoblju, a sumnjive su i same finansije doma i rukovođenje tom ustanovom.
Uzrok požara još nije poznat, a direktor Doma penzionera podnio je ostavku.
25. jun 15:47
24. jun 20:44
23. jun 11:33
25. jun 17:43
25. jun 16:44
25. jun 14:44
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
24. jun 16:53
24. jun 14:36
24. jun 13:19