Ministarstvo prosvete pokrenulo novu platformu - sve o školama na jednom mestu
23. jun 09:12
16. mart 2026 08:42
podeli vest
Foto: Shutterstock.com/ako photography, ilustracija
BANJALUKA - U Istočnom Sarajevu danas će biti obeleženo 30 godina od egzodusa Srba iz sarajevskih opština, koje su nakon potpisivanja Dejtonskog sporazuma pripale Federaciji BiH.
Masovni egzodus počeo je 17. februara 1996. godine i trajao je do 16. marta. Procenjuje se da je više od 120.000 Srba napustilo svoje domove u opštinama Ilidža, Ilijaš, Vogošća, Hadžići, Rajlovac, Grbavica i Novo Sarajevo.
U odbrani ovih prostora poginulo je više od 4.000 srpskih boraca, a oko 3.500 ih je ranjeno.
Pomen i parastos poginulim borcima biće služen na Vojničkom groblju Novi Zejtinlik u Sokocu i Manastiru Svetog Georgija na Ravnoj Romaniji, dok će Duhovna akademija biti održana u sportskoj dvorani Istočno Novo Sarajevo.
22. jun 16:33
22. jun 15:37
22. jun 15:08
22. jun 14:22
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
23. jun 10:08
23. jun 09:37
22. jun 18:43
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32