Ministarka Pavkov u Parku prirodne Mali Bosut: Mladi spremni da rade za prirodu i svoju zajednicu
22. jun 17:03
31. decembar 2022 16:19
podeli vest
Foto: HINA/ZVONIMIR KUHTIĆ
ZAGREB - Ministarstvo spoljnih i evropskih poslova (MVEP) Hrvatske, odnosno hrvatska ambasada u Južnoj Africi koja pokriva Zambiju, nije učestvovala u postupku izdavanja dokumenata niti u bilo kom drugom postupku usvajanja kongoanske dece zbog kojih su uhapšeni hrvatski državljani u Zambiji, izjavio je danas ministar spoljnih i evropskih poslova Gordan Grlić Radman.
Rekao je da hrvatske vlasti istražuju slučaj usvajanja dece iz DR Konga zbog čega su u zatvoru u Zambiji završila četiri para iz Hrvatske, kao i da je formirana i radna grupa koja se bavi tim slučajem, prenela je Hina.
Osmoro hrvatskih državljana nalazi se u pritvoru u Zambiji zbog sumnje u valjanost dokumenata o usvajanju maloletne kongoanske dece.
Potpredsednik vlade i ministar unutrašnjih poslova Davor Božinović potvrdio je juče da su deca iz Konga, koju su u Zambiji usvojila četiri hrvatska para naknadno uhapšena zbog sumnje za trgovinu ljudima, imala hrvatske dokumente.
"MVEP, odnosno naša ambasada u Južnoj Africi, niti je učestvovalo u građanskom postupku izdavanja dokumenata niti je učestvovalo u bilo kakvom postupku usvajanja dece", istakao je Grlić Radman u izjavi novinarima.
Istakao je da ne može da iznese druge informacije u vezi sa optužnicom jer je istraga tamošnjih vlasti još u toku i da se pritvorenim Hrvatima pruža konzularna pomoć.
22. jun 17:03
22. jun 16:33
22. jun 15:47
22. jun 14:43
22. jun 15:10
21. jun 10:39
21. jun 09:41
20. jun 14:09
22. jun 16:52
22. jun 16:03
22. jun 14:10
25. maj 15:25
9. mart 18:01
1. mart 09:00
22. februar 10:32
22. jun 11:15
22. jun 10:18
22. jun 07:07
21. jun 14:17