8. maj 2025 14:15

Dejvid Bekam i Gari Nevil preuzeli udeo u vlasništvu engleskog četvrtoligaša Salforda

Izvor: TANJUG

podeli vest

Dejvid Bekam i Gari Nevil preuzeli udeo u vlasništvu engleskog četvrtoligaša Salforda

Foto: PA via AP, File/Peter Byrne

SALFORD - Bivši fudbaleri Mančester Junajteda i reprezentacije Engleske Dejvid Bekam i Gari Nevil preuzeli su većinski udeo u vlasništvu engleskog četvrtoligaša Salforda, saopštio je danas klub.

"Salford Siti objavljuje da je klub preuzela nova vlasnička grupa koju predvode Dejvid Bekam i Gari Nevil, a među njima su i biznismen sa sedištem u SAD Deklan Keli, kao i Mervin Dejvis. Poslednje pomenuta dvojica će biti novi kopredsednici upravnog odbora kluba", stoji u klupskoj objavi.

Kako su preneli engleski mediji, novi vlasnici su kao cilj postavili da u narednih pet godina stignu do Čempionšipa, drugog ranga engleskog fudbala.

Salford je sezonu okončao kao osmi u Ligi Dva (četvrti rang engleskog fudbala), sa bodom manje od Česterfilda koji će kao sedmi igrati u baražu za popunu Lige Jedan.

Salford je grad sa 130 hiljada stanovnika i nalazi se blizu Mančestera. Klub igra na stadionu Mur lejn čiji je kapacitet oko pet hiljada mesta.