3. septembar 2023 06:25

Vojvodina posle preokreta pobedila kragujevački Radnički

NOVI SAD - Fudbaleri Vojvodine pobedili su posle preokreta kragujevački Radnički rezultatom 2:1 u meču šestog kola Superlige Srbije i tako nastavili seriju odličnih rezultata od dolaska Ranka Popovića na klupu.

Gosti su poveli već u sedmom minutu golom Milutina Vidosavljevića, a Vojvodina nije uspela da se bezo oporavi od šoka vrati u meč do kraja poluvremena, ali u nastavku jeste.

Domaćin je prvo izjednačio u 51. minutu, kad se najbolje ispred gola gostiju snašao Filip Malbašić i poslao loptu u mrežu iz neposredne blizine.

U 82. minutu rezervista Vojvodine Džonatan Bolingi dao je gol sa bele tačke za novu pobedu Vojvodine i četvrti meč u nizu bez poraza od dolaska Popovića na klupu "lala".

Vojvodina sad ima osam bodova i zauzima osmu poziciju.

U narednom kolu, posle reprezentativne pauze, "lale" u vojvođanskom derbiju gostuju subotičkom Spartaku.

Radnički je posle petog uzastopnog poraza ostao zakucan za dno tabele, prve bodove pokušaće da osvoji u sledećem kolu kad mu u goste dolazi Javor.