22. februar 2024 22:13

Fudbaleri Ajaksa posle produžetaka stigli do osmine finala Lige konferencija

Izvor: TANJUG

podeli vest

BODO - Fudbaleri Ajaksa plasirali su se u osminu finala Lige konferencija, pošto su večeras u gostima posle produžetaka pobedili Bodo/Glimt rezultatom 2:1 u revanš meču plej-ofa nokaut faze ovog evropskog takmičenja.

Utakmica je u regularnom delu završena bez pobednika, 1:1. Potom su igrani produžeci, pošto je u prvom meču odigranom pre nedelju dana u Amsterdamu bilo nerešeno, 2:2.

Ajaks je u večerašnjem meču poveo 1:0 golom Stevena Berghojsa u 34. minutu. Domaći fudbaleri su izjednačili pogotkom Patrika Berga u 83. minutu. Ajaks je do pobede stigao golom Keneta Tejlora u 114. minutu.

Oba tima su meč završila sa po 10 igrača. Prvo je u 48. minutu u timu Ajaksa direktan crveni karton dobio Josip Šutalo. Domaći fudbaleri su u 66. minutu ostali sa igračem manje pošto je drugi žuti karton dobio Albert Gronbaek.

Ranije večeras plasman u osminu finala Lige konferencija izborili su Dinamo Zagreb i Servet, dok je Makabi iz Haife juče eliminisao Gent.

Žreb osmine finala LK biće održan sutra od 13 časova u Nionu.