24. april 2024 21:16

Zvezda se plasirala u finale Kupa Srbije, Olanjinka za dva minuta rešio derbi protiv Partizana

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su večeras na svom terenu u polufinalu pobedili Partizan rezultatom 2:0 (2:0).

Pogotke za Crvenu zvezdu postigli su Aleksandar Filipović (autogol) u 27. i Piter Olanjinka u 29. minutu.

Crvena zvezda će u finalu Kupa Srbije igrati protiv Vojvodine, koja je ranije danas u Kragujevcu u prvom polufinalu pobedila Radnički rezultatom 1:0. Finale Kupa Srbije je na programu 23. maja u Loznici, a trofej brani Crvena zvezda.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast ekonoma "crveno-belih" Dragana Milanovića, koji je nedavno preminuo.

Fudbaleri Crvene zvezde su na teren izašli u majicama sa njegovim likom.

Početak utakmice između Crvene zvezde i Partizana kasnio je sedam minuta zato što su fudbaleri "crno-belih" imali "sastanak" sa rezervnim igračima i članovima stručnog štaba.

Glavni sudija utakmice Miloš Milanović pokazao je zbog toga žuti karton kapitenu gostiju Svetozaru Markoviću.

Prvu šansu na večerašnjoj utakmici imao je Partizan u 15. minutu.

Napadač "crno-belih" Samed Baždar je prosledio loptu do Jung-Džun Goha, koji je šutirao sa oko 15 metara, a golman domaćeg tima Omri Glazer je izbacio loptu u korner.

Gosti su novu priliku imali u 22. minutu, a Baždar je posle kontranapada sa oko 18 metara šutirao visoko preko gola.

"Crveno-beli" su preuzeli inicijativu, a domaći su poveli u 27. minutu.

In Bom Hvang je na drugoj stativi posle majstorije pronašao Olanjinku, koji je glavom šutirao.

Lopta je posle udarca Olanjinke pogodila Filipovića, koji je potvrdio gol za vođstvo Zvezde.

Samo dva minuta kasnije bilo je 2:0 za domaći tim, a u strelce se upisao Olanjinka. Srđan Mijailović je centrirao na drugu stativu, a Olanjinka je savladao golmana Partizana Aleksandra Jovanovića.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata. Crvena zvezda je imala prvu šansu u drugom poluvremenu, a Olanjinka je u 52. minutu iz izgledne prilike sa oko 15 metara šutirao preko gola.

"Crveno-beli" su pet minuta kasnije imali dve velike prilike preko Mirka Ivanića. Hvang je izveo skraćeni korner, a loptu je na drugoj stativi sačekao Ivanić. On je šutirao iz neposredne blizine, a njegov udarac je zaustavio golman Partizana.

Lopta je potom ponovo došla do Ivanića, a njegov novi pokušaj je ponovo odbranio Jovanović, koji je loptu izbacio u korner.

"Crveno-beli" su nastavili sa napadima, a Osman Bukari u 60. minutu nije iskoristio novu šansu za domaći tim.

Olanjinka je u 66. minutu imao priliku da se upiše u strelce, a njegov udarac je završio preko gola.

Fudbaleri Partizana su u 73. minutu imali šansu da smanje vođstvo domaćeg tima, a Glazer je zaustavio udarac Nemanje Nikolića.

Crvena zvezda je potom održavala vođstvo i rutinskom igrom mirno je meč privela kraju.

Crvena zvezda je do sada u istoriji kluba osvojila 27. nacionalnih Kupova.