24. maj 2024 20:53

Fudbaleri Voždovca ispali iz Superlige, Javor i Železničar u baražu za opstak

Izvor: TANJUG

podeli vest

BEOGRAD - Fudbaleri Voždovca ispali su iz Superlige, iako su večeras na svom stadionu pobedili Radnik iz Surdulice 3:2 u poslednjem kolu Superlige.

Radnik je poveo 2:0 golovima Vukašina Bogdanovića u 14. i Petra Kunića iz penala u 58. minutu.

Preokret za Voždovac doneli su Mateja Bubanj u 59, Džunior Flemings iz penala u 64. i Rodrigo Vilka u 81. minutu.

Javor i Železničar iz Pančeva odigrali su 1:1 u Ivanjici, pa će oba tima igrati baraž za ostanak u prvenstvu.

Golove su postigli Luka Ratković u 48. minutu za Javor i Aleksandar Kahvić u 76. minutu za Železničar.

Novi Pazar je kod kuće pobedio Radnički iz Niša 2:1.

Golove su postigli Adem Ljajić u 13. i Nikola Karaklajić u 60. minutu za Novi Pazar, dok je jedini gol za Radnički postigao Vanja Ilić u 15. minutu.

Spartak i IMT odigrali su 1:1 u Subotici. Strelac za goste bio je Luka Luković u 60, dok je Vojo Ubiparip doneo izjednačenje u 85. minutu.

Nakon poslednjeg kola iz lige su ispali Voždovac i Radnik.

Javor će baraž za ostanak u Superligi igrati protiv Tekstilca iz Odžaka, a Železničar protiv Inđije.