25. maj 2024 22:07

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom protiv Čukaričkog proslavili 35. šampionsku titulu

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras Čukarički 4:1 u utakmici poslednjeg, sedmog kola, plej-ofa Superlige i na najlepši način proslavili osvajanje 35. šampionske titule.

Crveno-beli su osvojili sedmu uzastopnu titulu i četvrtu uzastopnu duplu krunu.

Gosti sa Banovog brda poveli su golom Viktora Rogana u 17. minutu, a preokret je sa dva pogotka, u 32. i 55. minutu doneo Piter Olanjinka.

Do kraja su pogađali Naser Điga u 79. i Žan-Filip Kraso u 90. minutu.

Stevan Dika Stojanović uručio šampionski pehar fudbalerima Crvene zvezde

Legendarni kapiten Crvene zvezde, golman šampionskog tima iz Barija Stevan Dika Stojanović, uručio je večeras pehar prvaka Srbije fudbalerima Crvene zvezde.

Stojanović, aktuelni direktor A reprezentacije Srbije, predao je pehar kapitenu ove generacije Aleksandru Dragoviću.

Pehar u ime Superlige uručio je generalni sekretar Darko Ramovš.

Zvezda je večeras savladala Čukarički 4:1 i proslavila 35. šampionsku titulu, sedmu uzastopnu.

Milojević: Živeli smo i radili za ovo, za Zvezdu ću uvek da budem tu

Ponosan sam i srećan. Živeli smo i radili za ovo. Zasluženo smo osvojili titulu.

Imali smo za protivnike dobre ekipe, ali je bio prisutan ozbiljan nivo igara i rezultata sa naše strane, rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević.

Zvezda je večeras u poslednjem kolu Superlige savladala Čukarički 4:1 i proslavila 35. titulu.

"Lepo je što smo večeras pobedili i što smo osvojili novu duplu krunu. Hvala našim navijačima, jer bez njih ništa od ovog ne bi imalo smisla", istakao je Milojević.

Dragović: Hvala navijačkma za tri sjajne godine, Zvezda može u Ligu šampiona

Zahvalio bih se navijačima za ove tri sjajne godine.

Nije uvek bilo lako, ali sam stalno govorio da su oni naš 12. igrač.

Želim i njima i mojim saigračima iz Zvezde sve najbolje u sledećoj sezoni, rekao je kapiten crveno-belih Aleksandar Dragović posle osvojene 35. titule i oproštaja od crveno-belog dresa.

"Verujem da Zvezda može da uđe u Ligu šampiona. Bila je teška odluka da odem, jer svi znaju koliko volim Zvezdu. Uvek sam sanjao o tome, da zaigram za moju Zvezdu i zahvalan sam na tome što sam imao priliku da ostvarim to. Proveo sam tri lepe godine u klubu i došao je dan da se oprostim, ali samo kao igrač. Kao navijač ću biti zauvek uz Crvenu zvezdu" istakao je Dragović.