15. novembar 2023 10:22

NBA: Bogdan Bogdanović postigao 17 poena u pobedi Atlante nad Detroitom

DETROIT - Košarkaši Atlante pobedili su noćas u gostima ekipu Detroita 126:120 u nastavku takmičenja u NBA kupu.

NBA liga je od ove sezone uvela Kup, čiji se mečevi računaju u šampionat, osim finala.

Najefikasniji u ekipi Atlante bio je Dežonte Marej sa 32 poena, dok je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović za 34 minuta na terenu postigao 17 poena i imao je tri skoka i tri asistencije. Kod domaćih, najbolji je bio Marvin Begli sa 22 poena, dok je Ausar Tompson dodao 21.

Košarkaši Oklahome pobedili su na svom terenu San Antonio 123:87. U pobedničkom timu briljirao je Šej Gildžes-Aleksander sa 28 poena. Srpski reprezentativac Vasilije Micić odigrao je 19 minuta, a za to vreme postigao je osam poena i imao je jednu uhvaćenu loptu i četiri asistencije. Njegov sunarodnij Aleksej Pokuševski zabeležio je jedan skok i jednu asistenciju za nešto manje od pet minuta u igri. Kod gostiju, najbolji su bili Zek Kolins i Džulijan Šampejn, koji su postigli po 13 poena.

Košarkaši Majamija nadigrali su u gostima ekipu Šarlota 111:105. U pobedničkom timu briljirao je Džimi Batler sa 32 poena, dok je Bem Adebajo imao 21 poen i 11 skokova. Srpski reprezentativac Nikola Jović nije igrao. Kod domaćih, istakao se Pi-Džej Vašington sa 32 poena.

Košarkaši Minesote pobedili su u San Francisku Golden Stejt 104:101. U redovima Minesote briljirao je Karl-Entoni Tauns sa 33 poena i 11 skokova, dok je Entoni Edvards dodao 20. U redovima Golden Stejta Brendin Podziemski je postigao 23, a Dario Šarić 21.

Utakmica je ostala u senci incidenta na samom početku utakmice. Košarkaš Golden Stejta Klej Tompson i igrač Minesote Džejden Mekdenijels su se sukobili na sredini terena. Košarkaš gostiju Rudi Gober je pokušao da ih razdvoji, ali je onda utrčao igrač Voriorsa Drejmond Grin, koji je "davio" francuskog košarkaša. Sudije su na kraju odlučile da isključe Grina, Tompsona i Mekdenijelsa, dok je Gober nastavio utakmicu.

U ostalim noćašnjim mečevima, postignuti su sledeći rezultati: LA Lejkers - Memfis 134:107, Filadelfija - Indijana 126:132, Bruklin - Orlando 124:104, Nju Orleans - Dalas 131:110, Juta - Portland 115:99 i Denver - LA Klipers 111:108.