23. januar 2024 08:32

Američka teniserka Koko Gof plasirala se u polufinale Australijan opena

MELBURN - Američka teniserka Koko Gof plasirala se u polufinale Australijan opena, pošto je danas u Melburnu u četvrtfinalu pobedila Ukrajinku Martu Kostjuk 7:6 (8:6), 6:7 (3:7), 6:2.

Meč je trajao tri sata i osam minuta. Gof je četvrta teniserka sveta, dok je Kostjuk 37. na WTA listi. Ovo je bio drugi međusobni duel američke i ukrajinske teniserke, a drugi trijumf Gof.

Kostjuk je povela 5:1 u prvom setu, a onda je pri rezultatu 5:3 imala set loptu, ali je nije iskoristila. Američka teniserka je potom zaigrala angažovanije i uspela je da izbori taj-brejk. Ukrajinka je vodila 6:5 u taj-brejku i imala set loptu, ali je Gof osvojila tri uzastopna poena i prvi set je dobila 8:6.

U drugom setu viđena je velika borba, a obe teniserke su napravile po tri brejka. Pobednica drugog seta odlučena je taj-brejku, koji je pripao Kostjuk rezultatom 7:3.

Gof je zaigrala angažovanije u trećem setu i povela 5:0. Ukrajinka je smanjila na 5:2, ali je američka teniserka na svoj servis stigla do pobede.